Zabiegi lecznicze

Leczenie nadpotliwości pach, dłoni, stóp

Botulina hamuje czynność gruczołów potowych, przynosząc tym samym ulgę w nadpotliwości takich obszarów jak pachy, dłonie czy stopy.

Metoda ta jest obecnie najskuteczniejszą ze znanych i obarczona najmniejszym ryzykiem powikłań.

EFEKTY LECZENIA

Po wstrzyknięciu następuję zmniejszenie wydzielania potu nawet do 90% po tygodniu od leczenia. Efekty utrzymują się od 6 do 9 miesięcy. W przypadku osób aktywnych fizycznie wskazane jest powtarzanie zabiegu po 4-6 miesiącach.

Leczenie bruksizmu (zgrzytanie zębami, zaciskanie)

Podświadome zgrzytanie i zaciskanie zębów występuje najczęściej w nocy. Wywołane jest stresem i może prowadzić do bólu stawów skroniowo-żuchwowych, zmian w zgryzie, a nawet do migreny. Jednak najczęstszymi skutkami tej dolegliwości są: pękanie zębów, koron i szkliwa, zgrzytanie na powierzchniach żujących powoduje ścieranie zębów.

SKUTECZNOŚĆ I EFEKTY TERAPII

Pacjent po kilku dniach od zabiegu odczuwa ulgę, mimo że zgrzytanie nadal występuję nie jest na tyle silne, żeby niszczyć szkliwo. Po 2 tygodniach objawy ustępują. Dla utrzymania efektu, zabieg należy powtarzać średnio co 6 miesięcy. Średnio po 2 latach (w zależności od Pacjenta) nawyk zgrzytania zanika. Dodatkowo twarz staję się smuklejsza, mniej kwadratowa i odmłodzona.